Історія нашої лікарні вплетена в життя міста, країни та цілих епох — понад 140 років служіння здоров’ю киян.
Заснування Факультетських клінік

1885–1888 роки збудовано комплекс будівель для Факультетських клінік Київського університету св. Володимира.
Акушерсько-гінекологічне товариство

1887 рік — на базі акушерської клініки професором Георгієм Рейном створено Київське акушерсько-гінекологічне товариство.
Київське товариство хірургів

1908 рік — професором Миколою Волковичем створено Київське товариство хірургів, збори якого проходили в хірургічній клініці від дня заснування.
Прижиттєва діагностика інфаркту міокарда


1910–1920 роки — у терапевтичній клініці працювали професори Василь Образцов та Микола Стражеско, які одними з перших у світі описали прижиттєву діагностику інфаркту міокарда.
Юрій Вороний та основи трансплантології


1920-ті роки — у хірургічній клініці почав наукову роботу Юрій Вороний, який першим у світі виконав пересадку трупної нирки людині (1933 рік, Харків). Разом зі своїм учителем — професором Євгеном Черняхівським — він розробив операції з накладання судинного шва на великі судини, що згодом стали основою трансплантації органів.
Віра Гедройц — перша жінка-професор хірургії

Наприкінці 1920-х років у клініці працювала професорка Віра Гедройц, яка стала першою жінкою у світі (1923 рік), що отримала звання професора з хірургії.
Робота під час окупації
1941–1943 роки — клініка продовжувала роботу під час окупації Києва нацистами і була однією з основних клінік міста в ці часи. Під час Другої світової війни було зруйновано акушерську клініку, остаточно відбудовану у 1950-х.
Реорганізація у міську лікарню


На початку 1950-х років клініку відокремлено від медичного інституту та реорганізовано у міську лікарню.
Розбудова корпусів

1960-ті роки — добудовано верхні поверхи до хірургічного та терапевтичного корпусів.